Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту

ДонНУ відновлює програми студентського обмінуhttp://news.donnu.edu.ua/uk-ua/Pages/Donnu-vіdnovlyuє-programi-students'kogo-obmіnu.aspxДонНУ відновлює програми студентського обмінуДелегація Донецького національного університету відвідала Господарську академію ім. Д.А. Ценова в Болгарії
Профорієнтаційний захід http://news.donnu.edu.ua/uk-ua/Pages/Proforієntatsіyniy-zakhіd-dlya-іnozemnikh-abіturієntіv.aspxПрофорієнтаційний захід для іноземних абітурієнтів
«Церемонія чаювання» у ДонНУhttp://news.donnu.edu.ua/uk-ua/Pages/«Tseremonіya-chayuvannya»-u-DonNU.aspx«Церемонія чаювання» у ДонНУоб’єднала українських та іноземних студентів

Правила в’їзду та перебування на території України

В’їзд, виїзд і перебування іноземних громадян в Україні регулюються Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 25 грудня 2011 року; Правилами оформлення віз для в’їзду в Україну та транзитного проїзду через її територію, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 року № 567; Порядком розгляду звернень щодо строків перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства, затвердженим наказом Міністерства внутрішніх справ України від 23.08.2011 року № 601, Порядком оформлення і видачі посвідки на тимчасове проживання, затвердженим наказом Міністерства внутрішніх справ України від 23.08.2011 року № 602, постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2012 № 150 про затвердження Порядку продовження терміну перебування та продовження або скорочення терміну тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України; постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2012 № 251 про затвердження Порядку оформлення, виготовлення та видачі посвідки на постійне проживання та посвідки на тимчасове проживання.

Іноземні громадяни, які бажають навчатися в Донецькому національному університеті, зобов’язані в’їхати на територію України за візою типу «Д», яка видається дипломатичними представництвами та консульськими установами України за кордоном на підставі запрошення на навчання.

Після зарахування до складу студентів університет здійснює процедуру оформлення тимчасової посвідки на проживання відповідно до законодавства України.

За бажанням іноземного громадянина представник університету може зустріти його в будь-якому аеропорту України та супроводити до місця навчання (за рахунок коштів іноземного громадянина).

Реєстрацію на території України неможливо оформити без міграційної карти. Міграційна карта — це документ, який свідчить, що студент перетнув кордон України легально. Вона є обов’язковим документом для подальшої реєстрації студента.

Міграційна карта видається персоналом літака (потягу) під час перельоту (поїздки). Крім того бланки міграційних карт можна отримати перед проходженням паспортного контролю в аеропорту або, якщо студент добирається іншим способом, безпосередньо при перетині кордону України.

Під час проходження паспортного контролю по прибутті в Україну заповнена міграційна карта видається співробітнику прикордонної служби, який перевіряє внесену до неї особисту інформацію, ставить у ній відмітки про дату перетину кордону та вносить відповідні дані в електронну базу даних. Перед тим, як покинути зону контролю, обов’язково слід перевірити наявність частини імміграційної картки з відміткою про дату в’їзду. Дуже важливо зберегти міграційну карту до виїзду з України.

Документи, необхідні для отримання візи в Україну:

• паспорт;
  • запрошення на навчання;
  • атестат про повну середню освіту з додатком та нотаріально завіреним перекладом українською мовою;
  • свідоцтво про народження з нотаріально завіреним перекладом українською мовою;
  • медичний сертифікат про стан здоров’я, виданий офіційним органом охорони здоров’я не пізніше, ніж за два місяці до подачі документів з нотаріально завіреним перекладом українською мовою;
  • медичний сертифікат про відсутність ВІЛ/СНІДу з нотаріально завіреним перекладом українською мовою;
  • зворотній квиток з відкритою датою вильоту впродовж одного року.

Страхування життя та медичне страхування є необхідними та обов’язковими для всіх іноземних студентів, що бажають навчатися в Україні.