Столиця: Київ
Офіційна мова: українська (2 місце у світі за своєю мелодійністю після італійської). Російська мова широко використовується, здебільшого в південних і східних регіонах країни. Українською розмовляє переважна більшість населення Західної та Центральної України.
Набуття незалежності: 24 серпня 1991 року
Розташування: Центрально-Схiдна Європа, південно-східна частина Східноєвропейської рівнини, між 44’’20′ і 52’’20′ північної широти і 22’’5′ і 41’’15′ східної довготи.
Площа: 603 700 км²
Клімат: помірно-континентальний. В Закарпатті клімат м’який, з теплою малосніжною зимою і дощовим літом. Червень і липень — найтепліші місяці року, а лютий — найбільш холодний.
Середня зимова температура: від −8° до −12° C (від +17.6° F до +3° F). В південних областях зимова температура коливається близько 0° C (+32° F).
Середня літня температура: від +18° до +25° C (від +64,4° F до +77° F), хоча вдень вона може досягати більше +35° C (+95° F).
Найкраща пора року в Україні: літо, пізня весна та рання осінь.
Населення: 47 732 079 (щільність — 80 чол/кв.км.)
Релігія: православні християни (переважна більшість), греко-католики (Західна Україна), католики, мусульмани.
Валюта: гривня (літерний код гривні — UAH, цифровий код — 980, скорочена назва — грн.)
Часовий пояс: GMT+2 (UTC+2). Україна застосовує перехід на «зимовий» і «літній» час. Стрілки годинника на літній час переводяться в останню неділю березня, а на зимовий — в останню неділю жовтня.
Інтернет-домен найвищого рівня: ua
Телефонний міжнародний код: 380
Територія України була заселена людьми щонайменше 44 тисячі років тому. В доісторичні часи на ній проживали різноманітні племена. На порозі історії Україна опинилася в період Середньовіччя. Протягом IX-XII століття територія сучасної України стала центром могутньої слов’янської держави Київська Русь, яка припинила своє існування внаслідок міжусобних воєн і несприятливих зовнішньополітичних факторів.
Починаючи з середини XIVстоліття територія України була завойована та поділена між Литвою, Польщею, Угорщиною, Румунією, Росією, Османською імперією. Героїчною сторінкою історії позначені XVІ-XVІІІ століття, коли українське козацтво боролося за незалежність і навіть створило власну республіку. Подальші періоди позначилися перебуванням українських земель у складі двох сильних імперій — Австро-Угорської та Російської.
Буремний період революції 1917 року в Росії та громадянської війни 1917-1921 років завершився встановленням в Україні радянської влади. До 1991 року країна перебувала в складі СРСР.
Україна набула незалежність 24 серпня 1991 року. На референдумі 1 грудня 1991 року український народ підтримав ідею суверенної держави. Саме з того часу почалося державне будівництво й налагодження міжнародних зв’язків. Офіційний курс держави — європейська інтеграція. Україна є членом багатьох світових організацій, зокрема ООН, ВТО, Міжнародного валютного фонду, Ради Європи, ОБСЄ тощо.